بعد ازطب سنتی وپزشکی نوین، اکنون نوبت طبیعی درمانی است.

طبیعی درمانی زیرمجموعه  طب طبیعی است که ریشه درهردوطب قدیم وجدید دارد وازگستردگی خاصی برخورداراستطبیعی درمانی نه سختیهای طب قدیم را دارد ونه عوارض جانبی طب جدیدرا این طب ازقدرت درمانی بالایی برخورداراست.

درباره مغناطیس درمانی

ما در میدان مغناطیسی بزرگی زندگی می کنیم و در معرض حوزه های میدان مغناطیسی که در اثر آن به وجود آمده قرار می گیریم .

معالجه توسط میدان مغناطیسی به عنوان یک روش تکمیل کننده و بدون احتیاج به عمل جراحی مورد استفاده قرار گرفته است برای بهبود و شفا دادن دهها هزار نفر از بیماران در سراسر دنیا که فوائد و منافع این روش قدرتمند درمان را برای خودشان کشف نموده اند .

میدان های درون زا (آندوژن)
تمام موجودات و مخلوقات زنده بستگی به حوزه و میدان های درون زا دارند ، انرژی الکتریکی داخلی و حوزه های مغناطیسی علائمی را در پیرامون و اطراف بدن به اعصاب و ماهیچه ها می فرستند .

مغز انسان میدان مغناطیسی ساطع می نماید که قابل اندازه گیری یا نمونه گیری MEG می باشد . این موارد اثبات نموده اند که مغز انسان ممکن است شیمی بدن را از طریق حوزه میدان های مغناطیسی خاص کنترل کند .

یون ها

یون های مثبت که در هوا موجودند ممکن است دارای تأثیرات مضر و خطرناک باشند و برای سلامتی و تندرستی مضر باشند ، در حالی که یون های منفی دارای فوائد و منافع اند .

بدن ما استفاده گسترده ای از یون های مثل کلسیم (Ca۲+ ) پتاسیم (K+ ) سدیم (Na+) برای انتقال دادن سیگنال های الکتریکی بین مغز واعصاب می کند .

یون ها با سیستم ارتباطات داخلی بدن ما تداخل می نمایند ، رگ های بدن و سلول های قرمز خون به طور جزئی بار منفی پیدا می کنند . سلول های خونی به جداره های رگ های خونی نمی چسبند و به یکدیگر وصل نمی شوند چون آنها در برابر همدیگر قرار گرفته اند و یکدیگر را دفع می کنند (دارای بار منفی هستند ) ، واز جریان یکنواخت و آرام خون در کانال های باریک مارا مطمئن می نمایند .

با همه این ها وقتی که یون های مثبت را استنشاق می کنیم . (نفس می کشیم ) آنها وارد ریه ها می شوند و سپس وارد جریان خون می شوند تا جائیکه آنها باعث می شوند بارمنفی روی سلول های خونی کمتر شوند بنابراین چسنبدگی روی جداره های رگ افزایش یافته و راندمان سیستم گردش خون کاهش می یابد ، برعکس یون های منفی راندمان سیستم گردش خون را افزایش می دهند .

چگونه این کار انجام می گیرد ؟
اعتقاد بر این است که انرژی بدن از طریق کانالهایی که موسوم به مدارهای انرژی می باشد جریان پیدا می کند . به این مدارهای انرژی اصطلاحاً نصف النهار های انرژی نیز می گویند . این ها رامی توان با جریان هایی مقایسه کرد که در میدان مغناطیسی وجود دارد .

به نصف النهار های انرژی می توان از طریق نقاط سرسوزنی سوراخ شده روی سطح پوست دسترسی پیدا کرد و از طریق اعتقادات طب سنتی (طب سوزنی ) وپایه واساس آن ها از قبیل نقاطی که سوزن روی پوست فرو می رود ونقاطی که فشار وارد می نمایند معالجات خود را انجام می دهند .

در مواقعی که سلامتی و تندرستی در وضعیت خوبی باشد، انرژی از طریق این نصف النهار های انرژی جریان پیدا می کند به طریقی که دارای توازن می باشد ، در مواردی که بیمار می شویم اعتقاد بر این است که دچار عدم توازن وناهماهنگی یا ایجاد موانع بلوکه شدن جریان انرژی دربدن گردیم . بسیاری از بیمای ها روی عملکرد ها و وظایف بیولوژیک سلول ها تاثیر می گذارند ، موقعی که جریان انرژی غیر طبیعی می شود ، نقاط سرسوزنی روی محیط های پیرامون سطح پوست دچار کشیدگی شده و درد می کشیم موقعی که آنها را لمس می کنیم .

این ها مواردی هستند که به Tsubos موسوم می باشد ودر طب سوزنی ، ایجاد سوراخ ها ی سرسوزنی دراین نقاط باعث می شوند که مورد تحریک قرار گیرند و به وسیله سوزن های خیلی ظریف تا ایجاد پالس های الکتریکی بنمایند و مجدداً موازنه انرژی را بر قرار نمایند .

در معالجه به روش مغناطیسی ، نقاط زیر سوراخ شده با سوزن به وسیله پالس های خیلی ظریف از انرژی الکترومغناطیسی مورد تحریک قرار می گیرند .

امروزه بدن های ما در محیط هایی پرورش یافته اند که غنی از آب اکسیژن داراست ومواد غذایی سرشار دارد و مغناطیسی نیز در آن وجود دارد . تمام سیستم های طبیعی بدن که در انسان وجود دارد از نظر ماهیت الکترومغناطیسی هستند وبه مغناطیسی طبیعی که در زمین وجود دارد پاسخ و عکس العمل نشان می دهند ، حوزه مغناطیسی طبیعی بدن های ما به وسیله جریان یون هایی که دارای بار الکتریکی هستند ایجاد می شوند که به سلول ها داخل شده یا از آن خارج می شوند وانتقال پالس های الکتریکی از طریق پوسته و غشاء سلول انجام می گیرد .

به خاطر پیشرفت سریع موجودات زنده مدرن و رشد و توسعه مداوم تکنولوژی وپیشرفت جامعه ، حوزه ژئومغناطیسی زمین در سال های اخیر نسبت به گذشته رشد خیلی زیادی داشته است . این میدان به طور مداوم توسط ما به وسیله کارهایی که روز مره انجام می دهیم و مزایایی که ما از آن بهره مند شده و به ما اعطا شده مورد پوشش قرار می گیرد ، ازقبیل ، اتومبیل ، ترن (قطارها ) هواپیما ، کشتی ها و ساختمان هایی که دارای اسکلت فلزی می باشند .

اندازه گیری هایی که فعلاً برای میدان مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد موسوم به «گوس » GAUSS می باشد . که به خاطر دانشمند آلمانی وفیزیکدان قرن نوزدهم کارل گوس نامگذاری شده است .واحد اندازه گیری گوس بر اساس وپایه قدرت ونیروی است که یک آهن ربا دارد . همچنین شکل واندازه ای که برای ساختن یک آهنربا درنظر گرفته ایم می تواند روی قدرت آن تاثیر بگذارد . این یک روش معمول و طبیعی است برای به تحریک وا داشتن بدنتان تا با درد مقابله کند ، برخی از انواع دردها وبیماری ها همراه هستند با عدم توازن در این حوزه های مغناطیسی ومیدان الکتریکی وبیولوژیکی .

معالجه و درمان با روش بیو-مغناطیسی اثبات شده که بستگی دارد به عدم توازن صحیح این میدان ها و با برقراری درست آن ها یک تعداد از شرایط معمول و متداول را می توان تخفیف داد ودرد را برطرف نمود از جمله :

آرتروز و رماتیسم

درد عضلات ومفاصل

درد شانه و کتف

دردپشت (کمر ) ، سر درد ودردناحیه گردن

مشکلات تنفسی ، سرفه ، آسم

 یبوست مزاج ودردشکم

تورم وبادکردن

عدم یا تأخیر در گردش خون ودفع ادرار

استرس وناراحتی

معالجه به روش مغناطیسی عبارت است از کاربرد مغناطیسی ها روی بدن برای به تحریک واداشتن اعصاب و ایجاد جریان بهتری برای خون روی نقاط مختلف بدن ، به نوبه خود این به اعضاو جوارح کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند . از آن جایی که هیچ دارویی تجویز نمی گردد چه خوراکی و چه تزریقی درروش درمان با مغناطیسی علم پزشکی به خودی خود نامربوط تلقی می گردد . این یک روش کلینیکی است که درآن اعمال انسانی به وسیله آهنربایی که در شکل واندازه های مختلف وهم از قطب شمال و هم از قطب جنوب یا به طور مجزا استفاده می گردد مورد استفاده قرار می گیرند .

محققین بسیاری با به کارگیری داروها و عوامل مداخله گر فیزیکی سعی در تسهیل روند ترمیم بافتی نموده اند دراین راستا استفاده از میدان مغناطیسی درمان از سال ۱۹۷۹ به تصویب انجمن غذا ودارویی آمریکا رسید امروزه بالغ بر ۱۷۳ میلیون دلار سالانه در آمریکا هزینه خرید ادوات مغناطیسی می شود .

ترمیم بافت های نرم و سخت متعاقب صدمات و جراحی ها از جمله موارد بحث برانگیز در علم پزشکی می باشد . میدان های مغناطیسی ضربانی وایستا در درمان کشیدگی های اعضلانی ، صدمات رباطات وکاهش درد متعاقب جراحی ها و آرتروز به کار رفته اند . علی رغم اثبات اثرات مثبت میدان مغناطیسی به دلیل عدم دسترسی به بیومگنت های تجاری در ایران کاربرد درمانی آن در مجامع پزشکی ایران هنوز مرسوم نگردیده است .

امروزه مغناطیس درمانی جایگاه ویژه ای در طب مکمل دارد. بر اساس تحقیقات بعمل در آمده ، آهن رباها خواص گوناگونی دارند و یکی از خواص آنها جذب و خنثی کردن بیماریها از جمله بیماریهای جلدی و داخلی در بدن انسان می باشد . در این نوع درمان ، آهنرباهایی با قدرت متفاوت در محلهای درد قرار داده می شوند تا بیماری را درمان کنند، در این روش درمانی هیچ نوع دارویی چه خوراکی ، تزریقی و استعمال خارجی وجود ندارد و در وافع نوعی درمان طبیعی محسوب می شود . این روش ساده ترین نوع درمان بوده و هیچ نوع عوارض جانبی در پی ندارد . اگر شخصی ، آهنربا را در جای نامناسب قرار داده و یا زمان قرار دادن آهنربا بیش از زمان مورد نیاز باشد فرد می تواند کف پاها را روی سطحی از جنس فلز " روی " قرار داده تا اثر آهنربا را از بین ببرد.

در این روش درمانی فقط از آهنربا استفاده می شود چرا که این خاصیت را مردم اززمانهای قدیم می شناختند ولی به مرور زمان آن را به فراموشی سپردند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده مصریان قدیم از خاصیت آهنربایی در ساخت اهرام استفاده کردند تا بدین طریق از فاسد شدن اجساد در داخل اهرام جلوگیری کنند.

میدان مغناطیسی در همه عالم وجود دارد ، خورشید و تمام ستاره ها و سیارات این خاصیت مغناطیسی را دارند و می توانند تا کیلومترها فراتر از خود آنرا گسترش داده و بر روی اجرام آسمانی دیگر تأثیر بگذارند. زمین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مدام تحت تأثیر نیروی جاذبۀ ماه و خورشید و سایر اجرام آسمانی قرار می گیرد ، زمین خود یک آهنربای بزرگ محسوب می شود و با داشتن قطبین شمال و جنوب و نیروی مغناطیسی اش بر روی تمام موجودات زندۀ  روی خود تأثیر می گذارد.

بدن انسان نیز خاصیت مغناطیسی دارد ، به همین علت همۀ موجودات زنده رابطۀ محکمی با زمین دارند ، به همین خاطر وقتی به هنگام خستگی با پای برهنه روی چمن یا زمین راه میرویم احساس شادابی می کنیم . اگر در موقع خواب سر به سمت شمال و پاها به سمت جنوب باشد خواب راحت تری خواهیم داشت ولی اخیرا ثابت شده است که اگر در موقع خواب رو به شرق بخوابید خیلی بهتر خواهد بود زیرا میدان مغناطیسی خورشید هزار برابرزمین است و تغییرات در میدان مغناطیسی آن مستقیما بر روی زمین و موجودات آن تأثیر می گذارد. ماه نیز مانند خورشید میدان مغناطیسی دارد که بر روی زمین و موجودات آن تأثیر گذاشته بطوریکه در موقع ماه  کامل ، بیماران روانی دچار تحریک و برانگیختگی شدید می شوند. دربعضی از آیینهای سری در این شب مراسم خاصی را برگزار می کردند و معتقد بودند که می توانند انرژی ماه را در مدار خاصی هدایت نمایند. تمام آهنرباها دو قطب دارند قطب شمال و قطب جنوب. این دو قطب بطور قراردادی با قطبین مغناطیسی زمین هم جهت هستند.

در نظام مغناطیسی ، دو قطب ناهمنام یکدیگر را جذب و قطبین همنام یکدیگر را دفع می کنند. خطوط مغناطیسی که در اطراف یک آهنربا  قرار دارد میدان مغناطیسی آهنربا نامیده می شود. وسعت میدان مغناطیسی بستگی به قدرت آهنربا دارد . آهنرباهای قوی برای اعضای قوی مانند دستها ، پشت، شانه ها ، شکم ، مفاصل و آهنرباهایی با قدرت کم یا متوسط برای اعضای ضعیف به کار می روند مانند گوشها، چشمها ، بینی ، گلو و همچنین کودکان و نوزادان را با این نوع آهنرباها مداوا می کنند. وقتی آب در میدان مغناطیسی قرار می گیرد بسیاری از خواص آن از جمله غلظت  ، دما، توانایی جریان الکتریسیته ، کشش سطحی.....تغییر می یابد.

یکی دیگر از کاربردهای آهنربا  برای تولید آب مغناطیسی شده می باشد، برای تهیۀ آن کافی است که یک لیوان یا بطری شیشه ای را روی یک آهنربای صاف  به مدت 8 ساعت قرار دهیم ، برای تولید آب مغناطیسی قطب جنوب لازم است که قطب جنوب آهنربا را زیر بطری قرار داده و برای تولید آب مغناطیسی با قطب شمال ، قطب شمال آهنربا را زیر بطری قرار می دهیم. اگر هر دو نوع آب را با نسبت مساوی در ظرف دیگری مخلوط کنیم آب مغناطیسی با هر دو قطب بدست می آید. مقدار مصرف آب مغناطیسی در بزرگسالان دو تا سه بار و برای کودکان بر مبنای سنشان مقدار کمتری در روز مورد نیاز است. استفاده از آب مغناطیسی شده با قطب شمال فعالیت باکتریها را کند می کند و بر عکس استفاده از آب مغناطیسی با قطب جنوب فعالیت باکتریها را افزایش می دهد. بنابراین در بیماری های عفونی نباید از آب مغناطیسی شدۀ قطب جنوب استفاده  نمود.

 

استفاده از آهنربا و آب مغاطیسی در طول درمان نتایچ ثمربخشی  به همراه خواهد داشت و مدت درمان بستگی به نوع بیماری و مدت زمان ابتلا به بیماری دارد . میدان مغناطیسی بر ترکیبات یونی خون اثر میگذارد و ایجاد لخته های خونی را کاهش و جریان خون در رگها را روانتر کرده ، تعداد گلبولهای خون را افزایش داده و تعداد ذرات کلسترول و کلسیم را در خون کاهش می دهد که این شرایط برای سلامتی فرد ایده آل خواهد بود. نکتۀ حائز اهمیت اینست که ، این یک روش درمانی مکمل است و بیمار باید در کنار آن زیر نظر پزشک متخصص به معالجۀ بیماریش پرداخته، داروهای لازم را مصرف کرده تا به کمک هر دو روش هرچه سریعتر شفا یابد. این روش درمانی هزینۀ زیادی دربر نداشته و همۀ اعضاء خانواده میتوانند از یک آهنربا استفاده کرده و خود را درمان کنند. این روش برای کلیۀ افراد و با هر سن و سالی قابل  استفاده است.

 

قطب جنوب آهنربا دارای خواص پیش گیرندگی ، خنکی و آرامش ، باعث انقباض رگهای بدن ، کند نمودن جریان خون در مویرگها ، جلوگیری نمودن  از فعالیت باکتریها و کاهش درد ، ورم و دمای بدن و ... می شود. قطب شمال آهنربا دارای خواص تحریک کنندگی ، گرما و نیرو، انبساط رگهای بدن ، تشدید جریان خون در مویرگها ، تقویت و رشد باکتریها و وخیم شدن عفونت و افزایش تورم ، رشد سریع میوه و سبزی ، افزایش دمای بدن ، درمان بیماریهای قلبی ، کچلی ، ضعف ماهیچه ، بیهوشی و ... می گردد.

 

در درمان موضعی باید قطب مورد نظر را در محل درد که بدون پوشش بوده روی بدن قرار داد. این نکته هم قابل ذکر است که چنانچه در محل به کار بردن مغناطیس زخم و یا آلودگی وجود داشته باشد، می توان از یک پارچۀ نازک که روی محل قرار داده می شود استفاده کرد که در این حالت و در صورت لزوم قطب دیگر آهنربا را در کف دست یا زیر پای همان طرف مبتلا قرار می دهیم . اگر محل درد مشخص نباشد آهنربا را در کف دست و پا قرار می دهیم .

 

از نظر مغناطیس درمانی بدن به قسمتهای مثبت و منفی تقسیم  بندی می شود که شامل قسمتهای فوقانی ، سمت راست و جلوی بدن با قطب شمال ، و قسمتهای تحتانی ، سمت چپ و پشت بدن با قطب جنوب هماهنگ است.

 

در بیماری التهاب مفاصل ، تورم و خشکی گردن ، برونشیت ... کف دست راست روی قطب شمال و کف دست چپ روی قطب جنوب آهنربا قرار می گیرد . در بیماریهای کبد ، طحال ، معده و روده ، قطب شمال آهنربا روی کف دست راست و کف پای چپ روی قطب جنوب آهنربا قرار می گیرد و در درمان بیماریهای فلج اطفال و ضعف طرف چپ بدن ، کف دست چپ روی قطب شمال و کف پای چپ روی قطب جنوب قرار می گیرد .

بعضی از بیماران وقتی برای اولین بار تحت درمان  با آهنربا  قرار می گیرند دچار تعریق زیاد درمحل آهنربا و خشکی زبان و تکرر ادرار و سنگینی سر می شوند که جای نگرانی نیست و با کم کردن مدت درمان ، این عوارض از بین خواهند رفت . بهترین زمان برای درمان صبحها قبل از صبحانه است . تا یک ساعت بعد از درمان نباید چیزهای سرد خورده شود. بعد از درمان ، خوردن یک وعده غذای سبک و یا مایعات گرم مجاز است. بعد از درمان نباید با آب سرد استحمام کرد. برای زنان باردار، کودکان ، افراد ضعیف ، اعضای حساس مثل چشم و قلب باید آهنربای ضعیف به کار برد. دو قطب آهنربا را نباید بطور ناگهانی بهم نزدیک کرد چرا که ممکن است قسمتی از پوست بین آنها گیر کرده و باعث ناراحتی گردد. بطور خلاصه  اینکه میدان مغناطیسی تأثیر فراوانی در موارد ذیل دارد:

-          گیاهان در میدان مغناطیسی سریعتر رشد می کنند و محصول بهتری می دهند.

-          رشد سلولهای سرطانی در میدان مغناطیسی یا کاملا متوقف شده و یا تا حد قابل ملاحظه ای کند می شود.

-          ذخایر ژنتیکی موجودات در میدان مغناطیسی ثبات بیشتری خواهند داشت.

-          میدان مغناطیسی از وسعت بیماریها می کاهد.

-          میدان مغناطیسی بر روی همۀ بافتهای بدن اثر مثبت می گذارد.

-          میدان مغناطیسی بر روی خون و مایعات آن بسیار مؤثر است.

 

منابع:

-          مغناطیس درمانی، ترجمه : آرام

-          درمان مغناطیسی ، ترجمه: دکتر ناهید فریادی- رضا فریادی

-          آشنایی با مغناطیس و مبانی علمی مغناطیس درمانی ، نوشته: حسین میرحیدر


یک خبر جالب و قابل توجه

دانشمندان و محققان آلمانی با تحقیقات به عمل آمده دریافتند که مغناطیس درمانی باعث جلوگیری از انزال زودرس در مردان و کاهش درد در دوران قاعدگی درخانمها می شود

 

داغ کن - کلوب دات کام